Bierzemy udział - Przedszkole SM Kraków

Nasze przedszkole

Nakrętkowa pomoc – zbieramy  wszelkie plastikowe nakrętki z napojów, artykułów kosmetycznych,  chemicznych itp.. Łączymy tym samym troskę o nasze środowisko z  pragnieniem niesienia pomocy innym.

Pomaganie przez ubranie - Głównym założeniem działalności „Pomaganie przez ubranie” jest wsparcie finansowe fundacji charytatywnych, do których trafią pieniądze wygenerowane z zawartości przesłanego worka. W worku mogą znależc się wszystkie ubrania i obuwie, które uznacie Państwo za niepotrzebne. W naszym przedszkolu można wkładac je do specjalnie przygotowanego pojemnika stojącego przy wyjściu na podwórko.
Wszystkie rzeczy pochodzące ze zbiórek są dokładnie sortowane i dzielone na 200 kategorii asortymentowych. Następnie są sprzedawane do krajów, takich jak Pakistan, Afganistan, Ukraina, Ghana, Nigeria, Togo, Kenia, Tanzania, Uganda, Indie, w których mniej zamożnych osób nie stać na zakup nowej odzieży i obuwia. Wygenerowane środki finansowe zostaną przekazane na pomoc podopiecznym wskazanej przez Ciebie fundacji charytatywnej.

Wspomaganie Stowarzyszenia "Dobrosław" - Stowarzyszenie jest zrzeszeniem osób fizycznych, zawiązanym dla niesienia pomocy osobom potrzebującym - niepełnosprawnym ruchowo,ułomnym fizycznie i psychicznie. Siedzibą stowarzyszenia jest Lublin. Terenem działania jest Rzeczpospolita Polska. Działalność Stowarzyszenia oparta jest przede wszystkim na pracy społecznej członków. Stowarzyszenie cele swe realizować będzie poprzez: organizowanie zbiórek publicznych w różnej postaci za zgodą odpowiednich organów, pozyskiwanie środków z darowizn i sponsoringu, sprzedaż cegiełek, organizowanie akcji charytatywnych, sprzedaż oraz aukcja pozyskanych przedmiotów z darowizn, pozyskiwanie środków z rozprowadzanych ulotek, plakatów i innych pism będących własnością innych podmiotów gospodarczych, dochód z reklamy i działalności internetowej, zysk w wysokości 1% wynikający z publikacji KRS - odliczenia od podatku firm i osób fizycznych, inne prawnie dozwolone środki pozyskiwania funduszy o których nie było mowy...